Kegljaški klub Srobotnik

 

Iz DU Straža smo se odločili, da iz članov, ki nastopajo in predstavljajo naše društvo v letu 2016 ustanovimo KK Srobotnik, poimenovan po najvišjem vrhu Straškega hriba. Pri izbiri imena smo imeli v mislih pripadnost kraju, občini in po želji za bolj aktivno udejstvovanje v tem športu.

Registrirali smo se v KD Vodnjak Novo mesto, ki je naš organizator tekmovanj na občinskih, regionalnih in državnih tekmovanjih. Vpisani v tekmovalni register so naslednji člani: Jože Lukan, Jože Klobučar,Jože Barbič, Brane Novak, Andrej Brdnik, Fadil Džanković in Jože Zupančič. Zupančič je edini član društva, ki živi izven naše občine in je s svojim pristopom za naš Srobotnik dobra okrepitev na tekmovanjih.

Na samem začetku v preteklem letu smo se z novo ustanovljenim klubom sami financirali. Stroške treningov in potne stroške na treninge, tekmovanja in potrebno opremo (dresi, majice, športne copate) . Financirali smo tudi izdelavo logotipov na športni opremi za prepoznavnost našega kluba. Vse to na letni ravni nanese precej stroškov in smo prosili za donatorska sredstva za kritje teh. Doseženi rezultati so bili opaženi, posebej v novomeški ligi med osmimi ekipami. Naši člani so na teh tekmovanjih dosegli status zastopanja na regionalni in na državni ravni. Rezultati s teh tekmovanj so bili objavljeni dne 24.1.2017. Podeljene so bile medalje in priznanje za tekmovalno sezono 2016.

V kategoriji DU Dolenjske regije pod okriljem KD Vodnjak so bili dobitniki medalj in priznanj naslednji člani iz ekipe Društva upokojencev Straža:

 • DU Straža , ekipa kegljači: dodeljeno zlato priznanje za osvojeno 1. mesto
 • DU Straža, posamezniki: dodeljene medalje posameznikom po kategorijah:

Jože Klobučar:

 • kategorija 2x120 osvojeno 1. mesto in zlata medalja
 • kategorija 2x 60 osvojeno 2. mesto in srebrna medalja
 • kategorija 25 lučajev v polno 3. mesto in bronasta medalja

Brane Novak:

 • kategorija 2x60 osvojeno 1. mesto in zlata medalja
 • kategorija 2x120 osvojeno 2. mesto in srebrna medalja
 • kategorija 25 lučajev v polno 2. mesto in srebrna medalja

Fadilj Džanković:

 • kategorija 25 lučajev v polno 1. mesto in zlata medalja
 • kategorija 2x120 osvojeno 3. mesto in bronasta medalja
 • kategorija 2x60 osvojeno 3. mesto in bronasta medalja

 

Na našo prošnjo se je odzvala občina Straža s finančno donacijo, za kar smo hvaležni in to za leto 2016 in leto 2017.
Za enkratno donacijo tekmovalnih majic se zahvaljujemo podjetju »SOLIS TIMBER« v lasti g.Jožeta Zorana.
Zahvaljujemo se podjetju »STREHCA« v lasti g. Mitje Salopeka za donacijo športnih jaken.
Družba CGP Novo mesto je na naš konto nakazala donacijo 200 € v letu 2016 .
Enako se zahvaljujemo lokalu »ZAMORČEK« v lasti g.Tomaža Lavrič iz Straže za donacijo dveh kompletov tekmovalnih majic za člane KK Srobotnik.

Vsem, ki nas podpirate na kakršenkoli način, se zahvaljujemo.

KK Srobotnik Straža Straža, 14.4.2017

Za Srobotnik in DU Straža zapisal: F. Džanković.